Książkowy prezent na Dzień Matki – trzy propozycje

Ponadczasowy prezent z okazji dnia mamy to właśnie książka. Decyzja, czy kupić nowość wydawniczą, o której nie ma jeszcze zbyt wielu opinii, czy bestseller uwielbiany przez kolejne pokolenia czytelników może nie należeć do najłatwiejszych. W przypadku wątpliwości najlepiej kierować się intuicją oraz naszymi podpowiedziami.

Na granicy baśni i rzeczywistości – dla wielbicieli magicznego klimatu w literaturze

“Była sobie rzeka” Diane Setterfield to książka, którą jako prezent na Dzień Matki z www.taniaksiazka.pl można polecić bez cienia zawahania. Fabuła zbudowana jest perfekcyjnie. Czytając ją, ma się wrażenie, że autorka zadbała o najdrobniejszy szczegół, a emanujące z treści piękno przynosi zachwyt i ukojenie jednocześnie. Jest to powieść zagadkowa i nieoczywista, podlegająca różnym interpretacjom i stanowiąca wzorcowy przykład trudnego do zdefiniowania uroku, posiadanego przez dobrą beletrystykę. Nie brakuje w niej zachwycających krajobrazów znad brzegu Tamizy, sielanki przerwanej nagłym zdarzeniem i mnóstwa pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Romantyczna historia spod pióra Nicholasa Sparksa

Ciekawa powieść o miłości i przebaczeniu jest na wagę złota. O Nicholasie Sparksie można powiedzieć, że jest prawdziwym królem takiej literatury, która z kolei idealnie nadaje się na prezent z okazji dnia mamy. Takie książki czyta się z ogromną przyjemnością, czerpiąc z nich ważne lekcje i nadzieję, iż każdego człowieka czeka odrobina szczęścia w niebędącym usłanym różami życiu. “Powrót” jest powieścią wzruszającą, ale nie łzawą. Rozterki głównego bohatera i jego poszukiwanie sensu ludzkiej egzystencji są na tyle uniwersalne, że utożsami się z nimi wielu czytelników.

Mistrzowskie budowanie napięcia na kartkach kryminałów

Trzecia propozycja to gatunek literacki zdecydowanie różniący się od swoich poprzedników. Kryminał wywołuje inne emocje niż beletrystyka i literatura obyczajowa, jednak również może być wspaniałym upominkiem. “Gra zaklinacza” napisana przez Donato Carrisi podejmuje temat zła w sposób godny najwyższych ocen ze strony recenzentów. Mamy tutaj atmosferę pełną niepokoju i fabułę, która zbudowana jest tak, aby odbiorca podążając za kolejnymi wątkami czuł, że stąpa po śliskim lodzie. Nic nie jest łatwe ani oczywiste, napięcie wzrasta stopniowo, a moment jego kulminacji został umieszczony dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć. Poszukując dobrej literatury sensacyjnej, warto zdecydować się na powieść Carrisi.